2 roky s j-rockem...

14. ledna 2015 v 12:28 |  Deníček

Před pár dny (11.1) to bylo přesně dva roky, co jsem poznala j-rock. Když jsem ten den ráno vstávala, netušila jsem, že tohle datum si budu už napořád pamatovat...Nevím už co jsem dělala ráno nebo večer.. ale odpoledne jsem seděla u facebooku s kamarádkou, se kterou jsem si tehdy psala skoro denně. Nevinně jsem se jí zeptala co jiného (kromě psaní se mnou) dělá.. odpověděla, že poslouchá j-rock. Chtěla jsem to přejít, ale nakonec jsem se zeptala co tím myslí.. Následující dny do mě přes internet, ve škole, když jsem byla u ní i když jsem byly venku začala j-rock hustit.. z informací o Gacktovi, Moi dix Mois, Buck-tick, the Sound Bee HD a Malice Mizer se mi už pomalu začínala točit hlava :D
Později jsem se rozhodla zjistit si něco o Gacktovi i sama... díky bohu, že google dokáže zmixovat i to, co zmixovat nejde! Díky Gacktovi jsem našla obrázek An Cafe.
An Cafe je skupina, kterou jsem poznala už kdysi dávno předtím.. dokonce mi vysel jejich plakát na zdi. Ale po chvíli jsem se na ně vykašlala kvůli odchodu Boua.. měla jsem je ráda, ale znala jsem jen jména a základní info z časopisů.. o existenci j-rocku, visual kei nebo oshare kei jsem neměla ani tušení.. zapomenout na ně s příchodem mojí metalové éry proto bylo docela jednuduché.
Přesně si vzpomínám na chvíli, kdy jsem spatřila tu fotku.. dívala jsem se na ní jako zhypnotizovaná, měla jsem takové zvláštní pocity.. jako kdybych se vrátila v čase. Nejspíš proto, že mi oživili tolik vzpomínek z té doby.

Znovu po letech jsem si pustila Smile Ichiban ii Onna a hledala si informace. Zjištění, že i po odchodu Boua pokračují s kapelou dál, mě z nějakého důvodu udělalo opravdu šťastnou. To jsem ještě neměla tušení, co všechno mě čeká a že je o rok a měsíc později uvidím na vlastní oči.

Kamarádka se mi snažila podstrkávat MdM a Malice Mizer, já jí An Cafe a Alice Nine.. a tímto způsobem jsme poznávaly další a další skupiny a zpěváky.. od té doby jsme se bavily skoro jen o j-rocku. Často jsem přemýšlela, že každá posloucháme úplně něco jiného (jiné žánry), ale vlastně stejného, a že takové jsme i my dvě - každá úplně jiná, ale přesto vlastně docela stejné.
Chvíli na to jsem s ní vyrazila na první con. V té době jsem pravidelněji poslouchala asi jen An Cafe, Alice Nine, the GazettE, Vistlip a SuG. V metru si nás všimla nějaká růžovovlasá dívka, která mířila taky na Natsu Con.. usmála se na nás.. jen tak, protože prostě máme stejný koníček. Přišlo mi to tenkrát hrozně úžasný.. Nikoho jsme tam neznaly, ale já si tam přesto připadala dobře.. V hotelu jsme si s kamarádkou slíbily, že budeme parťačky na conech. Do přátel si mě začali přidávat nový lidi.. a i když jsem člověk, který si s novými lidmi nerad píše a je dost stydlivý, psát si s japanofily mi od začátku nedělalo sebemenší problém.

Nebudu vám tady vyprávět o mých depkách a o tom, jak mě j-rock a nový lidi zachránili. Kdo to zažil, tak to pozná moc dobře a kdo to nezažil, tak to nepochopí - to už jsem poznala. Každopádně ta hudba nebo i jen funny videa těch bláznivých j-rockerů mi dokázala vykouzlit úsměv i ve chvílích, kdy jsem myslela, že mi nepomůže nic. Postupně jsem poznávala nejen nové kapely, ale i nové lidi a bez některých si to už ani neumím představit.. i když mě občas dost štvou :P xD

Nejsem si jistá jestli po dvou letech můžu úplně říct, že se mi změnil od základu celý život.. ale můžu říct, že teď mám hudbu co mě uklidní, mám úžasné kamarády, mám víc sebevědomí, mám úžasné zážitky na které ráda vzpomínám - ať už jde o koncerty nebo různé japanofilní srazy, mám nové koníčky, které jsem poznala díky Japonsku a hlavně mám cíle... o těch tu nebudu vyprávět, ale mám je. Nikdy jsem žádné neměla.. buď protože jsem si nevěřila nebo protože mě zkrátka nic nezajímalo a neměla jsem se na co zaměřit. Ne, že bych teď měla sebevědomí až na půdu, to rozhodně ne.. pořád mi dosahuje asi tak ke kotníkům.. ale dokážu na to občas zapomenout, když si pustím nahlas hudbu nebo jsem s někým, komu věřím.
S kamarádkou o které jsem tu tolik psala se už nebavím. Zjistila jsem, že to moje "jsme jiné, ale stejné" až tak neplatí.. vlastně že to neplatí vůbec.. I tak jsem moc ráda, že jsem jí mohla poznat, být její kamarádkou a že můžu vzpomínat jak to bylo kdysi fajn a jestli to má ona jinak, tak mě to mrzí.

V létě jsem byla na dalším conu - tentokrát Advíku. Bylo to úžasný ^^ Přespávala jsem u sestřičky, takže jsme na con vyrazily vždycky spolu a pak jsme si šly většinou každá po svém xD Ona za otaku a já za j-rock fans ^^ Krom toho, že jsem se celé čtyři dny potkávala s kamarády co znám ze srazů, poznala jsem i Sandru a Miyu, se kterými jsem si předtím jen psala a taky jsem úplně nově poznala Misaki / Satoshiho, která se chtě nechtě stala mojí manželkou / manželem, protože si to vyžádala Sandra / Bou, moje dcera /syn.... a ano, takhle složité jsou všechny moje rodinné vztahy xD

Hm, zajímalo by mě, kolik skupin jsem si přisvojila.. An Cafe, Alice Nine, the GazettE, SuG, Vistlip, Dir en Grey, Lm.C, Phanstasmagoria a Lin (Kisaki ne ˇ^ˇ), Jupiter, MoNoLith, Lycaon, Blitz, Gigamous, Emmurée, Sibile Bashir, Plasticzooms, Kiryu, Golden Bomber, Fest Vainqueur, X Japan, Belmosaic, Royz, L'arc en ciel, RonoCro, the Kiddie, Melvel.... tak jo, radši toho nechám xD

No a jak jsem říkala.. některé skupiny jsem viděla živě
27.2 2014 An Cafe, na kterých jsem byla v Budapešti se svojí sestřičkou. Kvůli nikomu jinému bych nikdy v životě nezdrhla z domu.. vidíte jak moc pro mě znamenají? :D
7.9 2014 Lycaon a Born, na které jsem jela s kamarády
*spokojeně se zahledí na lístky pyšně vystavené na poličce*
a 12. 4 2015 snad uvidím i Adams ^^

Umh... tak jo, pro dnešek končím.. tohle jsem poslouchala, zatímco jsem toto všechno psala ^^


Matane~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 15. ledna 2015 v 23:15 | Reagovat

I když vlastně vím asi o všem, o čem jsi tu psala, stejně jsem se musela pousmívat a zamýšlet se nad tím, jako bych se to teprve dozvídala... Je to (aspoň většinou :D) krásný, co ten J-Rock umí :))

2 Sa†suki...☆ Sa†suki...☆ | Web | 19. ledna 2015 v 18:22 | Reagovat

áá to mě donutilo zavzpomínat si taky na to když sem před cca 4 lety viděla poprvé an cafe :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama